KONST / Litografier / Färglitografier 14577499
nr 1457 7499
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 4 st, Kompositioner, 3 st. Upplaga om 90 exemplar, 1 st. 270-upplaga. Signerade. Bladets mått. 45x64, oramade lösa blad
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 28 mars 2022
kl 19:01:04
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko